Mapa strony

21 odpowiedzi

 1. Fedora pisze:

  Wyglada na to ,że Ci buczący to zwolennicy jednej opcji politycznej , współczuję im że mają , tak nie kulturalnych zwolenników, że nawet nie uszanują miejsca gdzie leżą zmarli , z tego co obiecują w propogandzie przedwyborczej wynika ,że za rok oni będą wybuczani.Nie życzę im tego , bo życzę dobrze Polsce, ale trzeba mieć umiar i być również katolikiem , uczciwym człowiekiem i w pędzie po władzę, bo oszustwo narodu to też grzech publiczny.Wszyscy wyborcy Prezydenta -elekta czekaja na korektę Ustawy Emerytalnej , bo w moim otoczeniu na Prezydenta -elekta tacy głosowali co na tej ustawie emerytalnej stracili , wydłużono im wiek do emrytury i zgodnie z obietnicami Prezydenta -Elekta mają nadzieję je odzyskać.

  • Esc pisze:

   Oj Fedoro, Fedoro historycznie to Ty nawet nie wiesz o co wtym wszystkim chodzi. Gdybyś wiedziała, że pod oprawcami leżą ofiary, których nie można ekschumować, gdybyś wiedziała ile Ci ludzie przeszli, a teraz pokolenie oprawców wygłasza na tej ziemi swoje nikczemne mowy. Jest takie powiedzenie. Jak pluniesz na świnie to ona dalej myśli, że deszcz pada.

 2. Fedora pisze:

  Józefie dziękuję za uważne czytanie moich wpisów , oczywiście Bogdan nie jest moim synem, zamiast przecinka w tamtym zdaniu powinno być „i mój syn”,gratuluję spostrzegawczosci , nie wiem na ile moje tłumaczenie pomoże , widzisz „siadł mi super szybki komputer , którego używałam do tej pory i podpięłam jakies starocie , które nie zdąrza za moimi ruchami palców na klawiaturze , stąd takie błędy , a tekst czasami beż sprawdzenia ,poleci w eter , przez przedwczesne naciśniecie „opublikuj komentarz.”

 3. Fedora pisze:

  Inteligencje można nabyć , ale nieokrzesanym typem zostaje się do starości to jest stan ani do nabycia ani do wyuczenia , stan niewyuczalnosc!!!!!!!!

 4. Fedora pisze:

  Mimo mej „starosci „, uważam sie za piękną sześćdziesięciolatkę ,bo mam otwarty umysł i staram się słuchać też lekarzy jak długo być sprawnym „na stoku życia ” nie zapominam o Blogu , módl sie i czytaj !
  czy o wielu katolickich portalach .

  A to z wywiadu z lekarzem dr.n.med.TParnowskim zalecenia :

  „Co robić, żeby być młodym duchem?
  – Przede wszystkim należy być otwartym na życie. Nie stawiać sobie barier i granic.

  Na stoku życia
  1. Czytaj, czytaj, czytaj

  2. Zachowaj równomierny rozwój psychiczny i fizyczny

  3. Rób kilkukilometrowe spacery

  4. Poszerzaj grono przyjaciół i znajomych

  5. Dbaj o siebie: tak naprawdę masz tylko ciało, umysł, intelekt, humor i nastrój”

  i ja dodam :duszę nieśmiertelną
  dalej Pan Doktor :

  „Interesować się życiem i jego przejawami. Tym, co się dzieje w społeczeństwie i w najbliższym otoczeniu. Podążać za tym, co mnie interesuje i pasjonuje. Do spraw należy podchodzić z emocjami, gdyż one bardzo dobrze zakotwiczają wydarzenia w pamięci. W związku z tym, nie należy się zmuszać do robienia różnych rzeczy, a raczej podążać emocjonalnie za naszymi zainteresowaniami i realizować je, aż do momentu ich spełnienia, zamknięcia. To wzbogaca nas i zostaje na długo. Należy starać się harmonijnie rozwijać, żyć w
  sposób zbalansowany , zrównoważony ”
  Internet to wspaniał rzecz , ale trzeba w Onecie , czy gdzie indziej umieć wybierać wartościowe rzeczy do czytania, czy słuchania.

  • Esc pisze:

   Fedoro oczytałaś się na starość jakiś amerykańskich książek typu „100 pozytywnych myśli” i sądzisz że zjadłaś pigułkę na wiedzę.
   Albo rodzisz się z talentem inteligencji, bystrości i osiągasz szczyty albo rąbiesz drzewo i wmawiasz sobie że to ekologiczne.
   Z tym piknoduchem po 60- ce to bym nie przesadzał.

 5. Fedora pisze:

  Każdy uczestnik tego Forum nie tylko Informatyk , a on tym bardziej powinien być świadomy że coś zapisane w sieci , pozostaje trudno wynazywalne ,praktycznie pozostaje choćby w archiwum na zawsze i powinien mieć świadomość co prezentuje publicznie , bo w ten sposób jest oceniany przez innych ludzi może mieć wpływ na zło , które w ten sposób tworzy nie tylko w sobie ale zarażać
  może tym innych ludzi i jeszcze jedno ,każdy powinien mieć swiadomość , że w sieci nikt nie jest anonimowy.Nawet jak ktoś sobie wyobraża ,że jest anonimowy ,nic nie uprawnia nikogo do obrazania innych .Pamiętaj „Pan Bóg nie lubi niewolników „to chyba powiedzenie O.Leona , niektórzy stali niewolnikami , „bożka” jakim jest , retoryka O.Rydzyka , która nastawiona jest na konfrontacje a nie na pojednanie , a to się kłóci z tym co nauczał Jezus Chrystus.
  ” I tak nie można kochać Boga, nie kochając naszych bliźnich, nawet wtedy, gdy oni nas nienawidzą. Chociaż wydaje się to trudne, jednak tylko wówczas żyjemy w Duchu i prawdzie!” to cytat z komentarza do dzisiejszej liturgii O.Włodzimierza Zatorskiego ,powyżej.

  • Esc pisze:

   Fedoro, nie powtarzaj głupstw za onetami i wp w sprawach anonimowości. Co prawda pisząc tutaj nie maskuje IP ale jak chcesz sobie trochę poczytać o anonimowości to zerknij tu: https://www.torproject.org/, oczywiście mozna to jeszcze wzmocnić innymi rozwiązaniami.

   Fedora pisze: Pamiętaj „Pan Bóg nie lubi niewolników „to chyba powiedzenie O.Leona , niektórzy stali niewolnikami

   Wydaje mi się, że stałaś się juz niewolnikiem własnego samozadowolenia z własnego życia.

   Nie zrozumie nikt przesłania RM i TV TRWAM kiedy w sercu nie gra nuta patriotyczna – tyle w tym temacie

 6. Fedora pisze:

  Esc , wspiąłeś się na wyżyny swojej arogancji , i chamstwa , uważniej czytaj komentarze ,a zorientujesz się po używaniu i odmianie przymiotników w tekście czy rodzaj męski czy żeński rodzaju ludzkiego się wypowiada , ale zapewniam Cię ja jestem kobietą , pisałam że jestem emerytką nie emerytem , jestem osoba komunikatywną która lubi po prostu ludzi ,urodziłam troje dzieci metodą naturalną nie lubię przekleństw i hipokryzji ,więcej informacji o mnie w kontekście twoich wypowiedzi jest zbędna.
  Ja po prostu jako dama z adresowaniem wpisów do Ciebie , szkoda czasu już wcześniej to deklarowałam , ale przez jakiś moment miałam iluzję , że odmieniłeś swoją retorykę ale teraz definitywnie kończę z tobą konwersację , taki jest mój sposób na chamstwo w necie , po pouczeniu, jak to nie pomaga ignoruję takiego adwersarza , było tu na tym forum już takich kilkoro i ich nie ma widocznie im się znudziło .

  • Esc pisze:

   Fedoro, ty dalej nic nie rozumiesz. Jednak jak deklarujesz jesteś juz osobą starszą więc masz prawo nie rozumieć internetu lub jeśli dobrze rozgrywasz partię cały czas uwiarygadniasz swoją osobę tak aby właśnie wyobrażać sobie Ciebie. Widzisz ja mam bardzo duży dystans do tege medium (może dlatego, że jestem informatykiem) i polemizuje tylko i wyłącznie ze słowami. Nie wchodzę w żadne relacje sentymentalne.

 7. Jurek pisze:

  Mamy kochać bliźnich tak jak samego siebie.
  Nie każdy umie kochać samego siebie.

 8. Fedora pisze:

  Esc , pomimo deklaracji znowu jątrzysz , bądź dla nas kobiet milszy, przejawiasz tu na tym forum szczególnie w odniesieniu do dam ,wyjątkową agresje słowną , czemu to służy zastanawiałeś się kiedyś , najpierw pomyśl jak coś napiszesz. Nie zastanowiłeś się kiedyś , że to w jaki sposób się tu wyrażasz ujawnia Twoje obrzydliwe cechy charakteru .

  • Esc pisze:

   A widziała pani na świecie ludzi, którzy wszyscy wskażą jeden ideał człowieka?
   Dla mnie obrzydliwe jest samouwielbienie. Ot tyle w tym temacie. Co do dam to niestety nie jestem pewny czy nie rozmawiam z mężczyzną czy kobietą więc sobie Pani daruje. A propo za damę uważam Danutę Siedzikównę. Niestety za mało wiem o Pani aby bawić się w konwenanse.

 9. Łukasz pisze:

  Trzeba kochać naczynia Boga, a raczej ducha Bożego mieszkającego w tych naczyniach. W ten sposób kochamy Boga nie świat.

  • Halina pisze:

   Rzeczywistym problemem jest to, jak „stać się bliźnim” dla innych, przesuwając centrum uwagi z siebie na drugiego człowieka, niezależnie od tego, kim on jest. Nie chodzi tutaj o wiedzę, kogo mam kochać, ale o świadomość, że wszyscy mają prawo do miłości i dobrego traktowania. Miłość bliźniego, to postawa wobec niego. Nie abstrakcja.

 10. Halina pisze:

  ” Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem (J 13,34). Tylko mając takie samo nastawienie, jakie było w Jezusie Chrystusie, prawdziwie czcimy Boga.”

  A jak jest z jego realizacją TUTAJ na tym forum ojcze Włodzimierzu?